Systemix.net.pl

Strona główna » Szlabany

Szlabany parkingowe – Opole

Zajmujemy się montażem szlabanów parkingowych w Opolu i pobliskich miejscowościach.

Systemy te znajdują zastosowanie w miejscach, które wymagają nadzoru wjazdu i wyjazdu pojazdów. Są to przede wszystkim parkingi: płatne, przeznaczone dla mieszkańców osiedli, ponadto parkingi dla pracowników różnych firm i przedsiębiorstw. Oprócz zarządzania ruchem pojazdów w istotny sposób zwiększają ich bezpieczeństwo – minimalizując ryzyko włamania czy kradzieży. W naszej ofercie znajdują się zarówno szlabany elektromechaniczne, jak i hydrauliczne.

Pierwsze z nich działają z wykorzystaniem napędu elektrycznego i przekładni mechanicznej. Do pracy szlabanów hydraulicznych niezbędny jest zaś siłownik hydrauliczny, który zasila olej z pompy hydraulicznej. Poza rodzajem szlabany różnią się też długościami ramion oraz intensywnością wykonywanej pracy. Te czynniki stanowią jednocześnie główne kryteria wyboru tych urządzeń. Rozmiar ramion wynosi zwykle od 2 do 8 m. W przypadku przejazdów o większej szerokości istnieje możliwość montażu 2 szlabanów (prawo- i lewostronnego) – po jednym z każdej strony. Doradzając klientom w wyborze szlabanu zwracamy również uwagę na minimalny czas jego otwierania: w przypadku miejsc o dużym natężeniu ruchu powinien on być możliwie jak najkrótszy. Zwykle wynosi między 0,5 a 10 sekund.

Jakie szlabany parkingowe znajdują się w naszej ofercie?

Wykonujemy montaż elektromechanicznych i hydraulicznych szlabanów parkingowych firm: NICE, FAAC, BENINCA. Włoska marka NICE oferuje szlabany prawostronne i lewostronne o długości ramion od 3 do 9 m, przystosowane nawet do bardzo intensywnej pracy. Urządzenia słyną z płynnej i bezawaryjnej eksploatacji, a ich dodatkową zaletą jest energooszczędność. Tryb „stand by” włącza się za każdym razem, gdy przechodzą w stan spoczynku. Szlabany kolejnego włoskiego producenta, firmy FAAC – to szlabany o napędzie hydraulicznym, które znane są z szybkości, wydajności oraz odporności na przeciążenia.

Marka oferuje również szlabany pracujące w technologii hybrydowej, złożonej z napędu hydraulicznego i silnika bezszczotkowego. Przykładem jest automatyczny szlaban hybrydowy 24 V z tzw. wieczną sprężyną – wykonuje bowiem ponad 2 miliony cykli pracy ciągłej, bez specjalnej konserwacji. Natomiast szlabany parkingowe firmy BENINCA występują wyłącznie w wersji 24 V, dlatego bez obaw możesz przeznaczyć je do intensywnego użytkowania. Warto dodać, że szlabany automatyczne można integrować z systemami telewizji CCTV, wyposażonymi w funkcje rozpoznawania numerów rejestracyjnych – w naszej ofercie znajduje się również montaż kamer przemysłowych w Opolu oraz pobliskich miejscowościach.

Sterowanie szlabanem może odbywać się za pomocą pilotów bezprzewodowych, standardowych, kart magnetycznych, telefonu komórkowego. Oprócz montażu – zajmujemy się naprawą i serwisem szlabanów parkingowych w Opolu i okolicach, wymianą uszkodzonego ramienia szlabanu, dorabianiem i kodowaniem pilotów do szlabanów parkingowych. Wyposażamy je w systemy sterowania za pomocą zamków szyfrowych, sterownik otwarcia awaryjnego SOS, moduł GSM (sterowanie za pomocą klipa w telefonie), otwieranie szlabanu za pomocą pętli indukcyjnych na wyjazd. 

Automatyczne systemy parkingowe – Opole

Oferowane przez nas automatyczne systemy parkingowe w Opolu umożliwiają sprawne i bezawaryjne administrowanie parkingami o różnych rozmiarach i przeznaczeniu, w tym pobieranie opłat za parkowanie. Wg ekspertów z firmy NICE wysokiej klasy automatyka parkingowa zapewnia dodatkowy dochód lub przynajmniej zwiększa obecny. Ruch na parkingu jest kontrolowany w sposób zaawansowany i nadzorowany przez centralny serwer, na którym zapisywane są wszystkie dane dotyczące pracy systemu. Istnieje również możliwość wygenerowania różnych raportów, dotyczących m.in. liczby wjeżdżających pojazdów. System operacyjny Windows czuwa zaś nad działaniem poszczególnych urządzeń, zapewnia prostą obsługę i konfigurację dla każdego użytkownika.

Z tą myślą marka przygotowała system parkingowy NicePark, który znajduje przede wszystkim zastosowanie na parkingach z niskim budżetem. Stanowi on połączenie urządzeń wysokiej klasy, odpornych na warunki atmosferyczne, z przystępną ceną. Dzięki możliwości wyboru różnorodnych akcesoriów dodatkowych z łatwością dopasujesz go do swoich preferencji. Beninca Park System to natomiast systemy parkingowe od innej włoskiej firmy – BENINCA. Za sprawą terminala wjazdowego, wyposażonego m.in. w drukarkę termiczną kodów kreskowych oraz terminala wyjazdowego, posiadającego czytnik kodów kreskowych i kart zbliżeniowych, zapewniają w pełni profesjonalne, bezobsługowe użytkowanie parkingu.  

Zachęcamy do skorzystania z naszej oferty automatycznych systemów parkingowych w Opolu. Jeśli masz pytania – skontaktuj się z nami, a z przyjemnością przedstawimy szczegóły oferty. Wyjaśnimy ewentualne zawiłości oraz doradzimy w wyborze najbardziej satysfakcjonującego rozwiązania. Dojazd do klienta oraz pomoc w doborze odpowiedniego szlabanu oferujemy BEZPŁATNIE! Działamy na terenie całego województwa opolskiego oraz dolnośląskiego – najczęściej wykonujemy szlabany parkingowe w Opolu i pobliskich miejscowościach.

Posiadamy certyfikat wymagany przy instalacji i programowaniu systemów automatyki do bram oraz szlabanów.

B/CT/100920/01

Zadzwoń – a my przyjedziemy i pomożemy wybrać odpowiedni napęd do Twojej bramy.

Na wszystkie oferowane produkty udzielamy pisemnej, 24–miesięcznej gwarancji.

Nasze przykładowe realizacje:

Automatyka do bram, napędy do bram, szlabany, Opole, Opolskie.