Strona główna » Kontrola dostępu

System kontroli dostępu – Opole

Jeśli poszukujesz niezawodnego systemu kontroli dostępu w Opolu – zapoznaj się z naszą ofertą. Montujemy systemy od polskiego producenta – firmy ROGER. Jest ona obecna na rynku już od ponad 30 lat i specjalizuje się przede wszystkim w produkcji wysokiej jakości urządzeń z zakresu elektronicznej kontroli dostępu. Stawia na materiały, które pochodzą wyłącznie od godnych zaufania dostawców oraz ustawicznie rozwija procesy produkcyjne. Dlatego zapewniamy, że nasza oferta systemów kontroli dostępu (SKD, Access Control System) jest warta Twojej uwagi.

Kontrola dostępu to nowoczesne narzędzie, które służy do  sprawnego zarządzania ruchem pracowników na terenie firmy, a dokładnie ich dostępem do konkretnych pomieszczeń oraz znajdujących się w nich urządzeń i dokumentów. Właściciel określa prawa pracowników firmy w dostępie do określonych stref i przejść w budynku, czas przebywania, a także czas pracy. Tym samym decyduje o uprawnieniach kadry w dostępie do tzw. stref chronionych oraz określa ich zakres. Podobnie jak oferowany przez nas montaż kamer przemysłowych w Opolu  – wdrożenie SKD służy zabezpieczeniu budynku przedsiębiorstwa przed osobami nieuprawnionymi, a tym samym ochronie jego mienia oraz zapewnieniu bezpieczeństwa pracownikom. Systemy kontroli dostępu to świetna alternatywa dla tradycyjnych zamków i kluczy, która bez wątpienia przewyższa je swoją funkcjonalnością. Miejsca, w których najczęściej  dokonujemy montażu systemów KD, to:

  • biura,
  • magazyny i hale przemysłowe,
  • bramy wjazdowe i parkingi,
  • baseny i obiekty sportowe,
  • obiekty handlowe.

Z czego składają się systemy kontroli dostępu i jak działają?

Urządzenia wchodzące w skład SKD możemy podzielić na 2 zasadnicze grupy. Pierwszą z nich stanowią urządzenia wejściowe, dzięki którym pracownicy mogą dostać się do określonych stref. Aby jednak mogło to nastąpić, potrzebne są im tzw. transpondery (identyfikatory). Mogą być nimi karty magnetyczne (obecnie już coraz rzadziej stosowane), pastylki zbliżeniowe Dallas iButton (układy scalone w obudowach ze stali nierdzewnej), karty zbliżeniowe RFID (karty identyfikacji radiowej: Radio Frequency Identification – wykorzystujące fale radiowe do przesyłania danych) oraz nadajniki (piloty).

Systemy kontroli dostępu oparte są o takie urządzenia wejściowe, jak m.in. czytniki kart, pastylek Dallas iButton, linii papilarnych, skanery, szyfratory numeryczne itp. W przypadku szyfratorów pracownik wpisuje odpowiedni kod. Urządzenia te pracują autonomicznie (wówczas nie komunikują się z komputerem – nie ma wtedy możliwości zarejestrowania zdarzeń), bądź w sieci – przesyłając dane do komputera lub centrali. Zarządza ona czytnikami, dokonuje porównania informacji z identyfikatora z tymi, które są zapisane w bazie danych i decyduje o wstępie danej osoby na teren obiektu. Warto dodać, że karta zbliżeniowa może być przypisana do konkretnej osoby.

Druga grupa to urządzenia wyjściowe, dzięki którym pracownicy przedostają się do stref chronionych. Należą do nich m.in. rygle elektromagnetyczne, elektrozaczepy, elektromagnesy do drzwi, szlabany. Tą samą funkcję spełniają montowane przez nas szlabany parkingowe w Opolu, które są urządzeniami kontrolującymi dostęp do parkingu. Dzięki SKD zadbasz zarówno o bezpieczeństwo swoich pracowników i firmowego mienia, jak i ułatwisz im wykonywanie codziennych zadań. Identyfikator elektroniczny ma z pewnością więcej zalet od mechanicznych kluczy, które np. w sytuacji powielenia mogą umożliwić dostęp do stref chronionych osobom nieupoważnionym.

Sprawny i skuteczny system kontroli dostępu – Opole

Dzięki produktom firmy ROGER oferujemy naszym klientom różne warianty systemu kontroli dostępu w Opolu. Jednym z nich jest autonomiczny SKD, który jest zarządzany lokalnie, a jego obsługa odbywa się np. przez przeglądarkę internetową czy program zainstalowany na komputererze lub telefonie. Ta wersja systemu sprawdza się przede wszystkim w przypadku instalacji o niewielkim zasięgu – obejmujących od kilku do kilkunastu przejść. Ze względu na prostotę obsługi – jej administracją może zająć się pracownik, który nie jest fachowcem w branży. Oferujemy również system kontroli dostępu w wersji standardowej, który znajduje zastosowanie przede wszystkim w przedsiębiorstwach o małej i średniej wielkości. Zarządzanie systemem wymaga już jednak przeszkolenia przez instalatora.

Zajmujemy się również instalacją zaawansowanych SKD – nazywanych kontrolą dostępu klasy biznes (Enterprise), gdyż przeznaczone są dla średnich i dużych firm. Oprócz podstawowej funkcji, która dotyczy nadzoru nad przemieszczaniem się osób w obiekcie, mają dodatkowe możliwości – m.in. integracji z innymi systemami zabezpieczeń. Oferowany przez nas system kontroli dostępu RACS może być połączony  z systemem rejestracji czasu pracy pracowników w Opolu RCP Master 4 – tego samego producenta. Takie rozwiązanie ułatwia korzystanie z systemu, gdyż RCPM 4 może wówczas pobierać dane o rejestracji pracowników z systemu RACS, a punkty dostępu mogą również pełnić rolę punktów rejestracji czasu pracy.

Stworzony przez markę ROGER system kontroli dostępu RACS bywa też często integrowany z systemami zabezpieczającymi przed napadem i włamaniem (SSWiN) oraz systemami telewizji przemysłowej (CCTV). Warto dodać, że zarówno jego instalacja, jak i zarządzanie, wymagają fachowej obsługi. Gdy przedsiębiorstwo nie zatrudnia specjalistów branżowych – zwykle zleca obsługę firmie zewnętrznej. Serdecznie zapraszamy do współpracy. Możesz na nas liczyć. Odpowiemy na wszelkie pytania dotyczące oferowanych przez nas systemów kontroli dostępu w Opolu. Pomożemy w wyborze najbardziej optymalnego rozwiązania. Nasza firma zajmuje się doradztwem oraz montażem systemów kontroli dostępu i czasu pracy, w oparciu o indywidualne potrzeby klienta. Dlatego zanim zaproponujemy Ci produkt, dokładnie przeanalizujemy Twoje oczekiwania.