Strona główna » Monitoring » Montaż kamer przemysłowych

Montaż kamer przemysłowych – Opole

Wykonujemy montaż kamer przemysłowych w Opolu i okolicznych miejscowościach. Telewizja przemysłowa (CCTV – Closed-Circuit TeleVision – telewizja w układzie zamkniętym) jest świetnym sposobem na ochronę mienia i zapewnienie ludziom bezpieczeństwa. Mimo że może kojarzyć się głównie z budynkami dużych firm, urzędami czy galeriami handlowymi – znajduje zastosowanie w coraz mniejszych obiektach handlowo-usługowych, a także w budownictwie mieszkaniowym. Jest to bowiem bardzo korzystna i opłacalna inwestycja. Nawet sam widok kamer zainstalowanych na zewnątrz czy wewnątrz budynku potrafi zniechęcić przestępców. W przypadku, gdy jednak dojdzie do włamania czy innych działań naruszających mienie, kamery przemysłowe mogą pomóc w identyfikacji oraz zatrzymaniu intruzów. Ponadto pochodzące z nich nagrania mogą stanowić dowód w postępowaniu sądowym.

Tego typu system zabezpieczający ma niewątpliwie szereg zalet – warto jednak pamiętać, że aby spełniał swoje funkcje, sprzęt musi być dobrej jakości, zaś jego instalacja powinna zostać wykonana przez specjalistów. Jako firma, która działa w branży od ponad 10 lat, dysponujemy zarówno specjalistycznym sprzętem do montażu kamer przemysłowych w Opolu i okolicach, jak i fachową kadrą, posiadającą kwalifikacje i uprawnienia do wykonywania tego typu instalacji. Ponadto zapewniamy doradztwo techniczne na etapie wyboru urządzeń oraz po ich montażu i w trakcie użytkowania. Śledzimy rozwój nowoczesnych technologii, szkolimy się, poszerzamy swoją wiedzę – aby jak najbardziej rzetelnie pomagać klientom oraz rozwijać ofertę zgodnie z ich potrzebami.

Na co zwracamy uwagę przy montażu kamer przemysłowych?

Montaż kamer przemysłowych wymaga wzięcia pod uwagę kilka kluczowych czynników. Jednym z nich jest rozmieszczenie ich we właściwych miejscach – takich, w których najlepiej spełnią swoje funkcje. Przy planowaniu lokalizacji kamer bierzemy pod uwagę zarówno miejsca, które mają zostać objęte ich nadzorem, jak i wszelkie elementy otoczenia, które mogą zasłaniać obraz (m.in. słupy, latarnie, zadaszenia). Każdy montaż kamer przemysłowych w Opolu oraz innych miejscowościach poprzedzamy dokładną analizą specyfiki obiektu.

Liczy się nie tylko jego wielkość, ale też kształt. Rozmieszczenie kamer będzie wyglądać inaczej w przypadku  budynku prostokątnego, domu w kształcie litery „L” czy zbudowanego wg indywidualnego projektu. Fachowy montaż telewizji przemysłowej wiąże się również z  instalacją kamer na odpowiedniej wysokości. Przeważnie wynosi ona 3-4 m. Czynnikiem równie ważnym pod względem ich poprawnego działania jest odpowiedni kąt ustawienia.

Montaż kamer przemysłowych to montaż całego systemu telewizji dozorowej, a więc istotna jest również lokalizacja rejestratora kamer oraz rozmieszczenie urządzeń zasilających i okablowania.

To jedynie podstawowe kwestie dotyczące tego zagadnienia. Zapraszamy do skorzystania z naszych usług. Kiedy powierzysz nam montaż kamer przemysłowych – zaoszczędzisz czas, zyskasz pewność, że będą działać sprawnie i odetchniesz z ulgą, że zajęli się tym fachowcy z doświadczeniem w branży. Pamiętaj, że zajmujemy się nie tylko montażem telewizji przemysłowej, ale również pomagamy naszym klientom w wyborze odpowiedniego sprzętu. Doradzamy rozwiązania najbardziej optymalne pod względem ich oczekiwań i specyfiki budynku. Zapewniamy stałe wsparcie naszym klientom – bierzemy pełną odpowiedzialność za nasze projekty oraz montaż instalacji zabezpieczających. Dokonujemy przeglądów urządzeń oraz ich konserwacji.