Systemix.net.pl

Strona główna » Systemy alarmowe

Systemy alarmowe – Opole i okolice

Jesteśmy fachowcami, którzy zajmują się dystrybucją, montażem i konserwacją systemów alarmowych. Są to odpowiednio połączone systemy elektroniczne, które dzięki różnym elementom o określonych funkcjach wykrywają intruza oraz przekazują sygnał o włamaniu i napadzie w obiekcie publicznym lub prywatnym. Głównym celem ich działania jest odstraszenie nieproszonego gościa oraz poinformowanie ochrony budynku lub jego właściciela o przekroczeniu tzw. strefy chronionej. Warto podkreślić, że chronią one zarówno mienie, jak i zdrowie, a nawet życie ludzkie.

 

Systemy alarmowe są charakterystyczne zarówno dla dużych obiektów handlowych czy przemysłowych, jak i domów jednorodzinnych. Coraz częściej decydują się na nie również właściciele mieszkań. Wszelkie inwestycje związane z ochroną mienia służą zaspokojeniu jednej z najważniejszych ludzkich potrzeb: bezpieczeństwa. Gdy jesteś bezpieczny – czujesz komfort i spokój, a te z kolei są bezcenne. Zanim zdecydujesz się na zakup systemu alarmowego w Opolu – pamiętaj, że ważny jest wybór sprzętu wysokiej jakości. Urządzenia, które znajdują się w naszej ofercie, pochodzą od sprawdzonych producentów, dlatego zapewniamy, że wszystkie ich komponenty spełniają niezbędne normy. 

Montaż alarmu – Opole

W ramach kompleksowej obsługi zajmujemy się montażem alarmu w Opolu i okolicznych miejscowościach. Naszym klientom zapewniamy doradztwo techniczne. Rozumiemy, że każdy klient ma inne oczekiwania, dlatego w pierwszej kolejności poznajemy jego potrzeby oraz zbieramy informacje na temat specyfiki obiektu –m.in. jego rodzaju i wielkości. Dokładnie oglądamy budynek oraz wybieramy miejsca, które będą służyć do montażu urządzeń alarmowych. Na tej podstawie proponujemy odpowiedni zestaw sprzętów i sporządzamy wstępny kosztorys prac montażowych.

Zajmujemy się montażem systemów alarmowych w Opolu o różnych stopniach zaawansowania.  Są to podstawowe systemy alarmowe (tzw. systemy alarmowe klasy drugiej), które znajdują zastosowanie w obiektach o małym i średnim ryzyku włamiania oraz systemy alarmowe klasy trzeciej i czwartej – przeznaczone do budynków o wyższym zagrożeniu. Dlatego zapewniamy, że wybierzemy system alarmowy, który spełni Twoje wymagania.  Warto dodać, że montujemy najwyższej klasy systemy zabezpieczeń, które na życzenie klientów integrujemy z oferowanym przez nas systemem kontroli dostępu w Opolu oraz funkcjami automatycznego sterowania –inteligentnego budynku. Dzięki temu mogą oni zdalnie sterować np. ogrzewaniem czy oświetleniem.

Montujemy systemy alarmowe polskich i zagranicznych firm. Jedną z nich jest krajowy producent systemów zabezpieczeń – firma SATEL z Gdańska. Istnieje ona na rynku już od ponad 30 lat, posiada własne laboratorium oraz innowacyjny park maszynowy. W ramach zabezpieczeń alarmowych SATEL oferujemy systemy:

 • CA-4, CA-5, CA-6, CA-10 – które idealnie sprawdzają się w obiektach z wydzielonymi strefami bezpieczeństwa;
 • MICRA – system przeznaczony do miejsc wymagających szybkiego uruchomienia prostej w obsłudze instalacji zabezpieczającej;
 • VERSA – dedykowany do małych i średnich instalacji;
 • INTEGRA – stworzony z myślą o najbardziej zaawansowanych instalacjach alarmowych;
 • PERFEKTA – system znajdujący zastosowanie przede wszystkim w domach jednorodzinnych, apartamentach mieszkalnych oraz mieszkaniach;
 • SYSTEMY BEZPRZEWODOWE ABAX – dzięki technologii bezprzewodowej wymiany danych umożliwiają montaż czujników zabezpieczeń w miejscach trudno dostępnych dla kabli.

Z czego składają się systemy alarmowe i na czym polega ich działanie?

Systemy alarmowe złożone są z różnych urządzeń, których liczba zależy od stopnia zaawansowania każdego systemu. Składają się jednak z 4 podstawowych elementów, spośród których najważniejszym jest centrala alarmowa – mózg całej instalacji. Czuwa bowiem nad właściwą pracą wszystkich urządzeń, odbiera i wysyła sygnały oraz rejestruje wszelkie zdarzenia, m.in. aktywację i dezaktywację systemu. Podobnie jak cała instalacja alarmowa – może być w różnym stopniu rozbudowana, ponadto zawierać różne moduły i określoną liczbę wejść. W przypadku centrali o wyższym stopniu zaawansowania istnieje dodatkowo możliwość sterowania urządzeniami z zakresu automatyki domowej. Montujemy również napędy do bram w Opolu i okolicach – dlatego sprawnie i skutecznie łączymy centralę automatyki bramowej z centralą alarmową.

Kolejnymi podstawowymi elementami każdego systemu alarmowego są czujki. W zależności od rodzaju – wykrywają ewentualne zagrożenia w postaci wtargnięcia intruza, zbicia szyby, wyważenia drzwi, pojawienia się dymu czy zalania. Przekazują one do centrali sygnały alarmowe. Do kluczowych elementów systemu należą również sygnalizatory, które występują w 2 rodzajach. Sygnalizatory zewnętrzne znajdują się zwykle na elewacji budynku i za pomocą sygnałów świetlnych oraz dźwiękowych alarmują o występującym zagrożeniu. Wewnętrzne emitują zaś dźwięki o bardzo wysokim natężeniu, które mają zniechęcić potencjalnego intruza.

Po otrzymaniu i przetworzeniu sygnału alarmowego z czujnika, centrala alarmowa wysyła informację do sygnalizatora, który uaktywnia sygnał alarmowy. W zależności od wybranej drogi transmisji – wysyła także wiadomość o zdarzeniu do użytkownika, np. za pomocą Internetu lub połączenia GSM. Urządzenia sterujące (manipulatory), którymi przeważnie są urządzenia z wyświetlaczem LCD oraz klawiaturą numeryczną lub panele dotykowe z klawiaturą sensoryczną, służą zaś do obsługi całego systemu. W jej zakres wchodzi m.in. programowanie centrali alarmowej oraz komunikowanie się z nią, aktywacja i dezaktywacja alarmu, sprawdzanie stanu całego systemu.

Jakie są funkcje i zalety systemów alarmowych?

Oprócz nadrzędnej roli, która polega na ochronie mienia i zapewnianiu bezpieczeństwa użytkownikom, montowane przez nas systemy alarmowe cechuje znacznie szersza funkcjonalność. Dzięki odpowiednio dopasowanym urządzeniom Systemy Sygnalizacji Włamania i Napadu (SSWiN) mogą spełniać również funkcje Systemów Sygnalizacji Pożarowej (SSP) oraz Systemów Kontroli Dostępu (SKD). Dzięki nim zapewnisz sobie dodatkowe bezpieczeństwo i poczujesz się jeszcze spokojniej. Warto dodać, że inwestycja ta przynosi również korzyści finansowe w postaci zniżek na ubezpieczenia budynków. To samo dotyczy także innej, oferowanej przez nas usługi – montażu kamer przemysłowych w Opolu i okolicznych miejscowościach.

Podsumujmy zatem najważniejsze, potencjalne funkcje i zalety systemów alarmowych:
 • ryzyko włamania jest mniejsze nawet o 95% (w dzień i w nocy);
 • systemy bezprzewodowe są równie skuteczne jak przewodowe – nie wymagają zaś użycia kabli;
 • zabezpieczenie przeciwpożarowe;
 • zabezpieczenie przed zaczadzeniem;
 • zabezpieczenie przed nieszczelnością instalacji gazowej;
 • system zabezpieczający przed przed zalaniem wodą;
 • możliwość włączania i wyłączania systemu alarmowego poprzez brelok, pilot lub telefon komórkowy;
 • możliwość kontroli czasu włączenia i wyłączenia alarmu;
 • możliwość wywołania alarmu pilotem (radiowy przycisk napadowy);
 • możliwość podłączenia stacji monitorującej i reakcje grup interwencyjnych,
 • oświetlenie awaryjne podczas zaniku napięcia,
 • sterowanie oświetleniem,
 • sterowanie bramą garażową,
 • sterowanie roletami,
 • sterowanie wentylacją.

Zapraszamy do skorzystania z naszych usług montażu alarmu w Opolu i okolicach. Chętnie odpowiemy na Twoje pytania – nowoczesne technologie cechuje bardzo intensywny rozwój i pewne kwestie mogą wydawać się na początku nie do końca jasne. Skontaktuj się z nami – porozmawiamy o Twoich oczekiwaniach dotyczących zabezpieczeń alarmowych i pomożemy wybrać właściwy zestaw. Co więcej, zyskasz pewność, że będzie on spełniał swoje funkcje, gdyż stawiamy wyłącznie na sprzęt od zaufanych producentów oraz na wysoką jakość wykonania instalacji. Oferujemy także konkurencyjne ceny.

Tel. 530 846 461