Systemix.net.pl

Strona główna » TECHNOLOGIE ŚWIATŁOWODOWE

Światłowody, instalacje światłowodowe – Opole

Zajmujemy się budową oraz konfiguracją instalacji światłowodowych w Opolu oraz pobliskich miejscowościach. Pracujemy dla klientów indywidualnych, przedsiębiorstw oraz dla firm telekomunikacyjnych. Oprócz usług kładzenia światłowodów realizujemy budowy sieci strukturalnych, komputerowych oraz podłączeń serwerowni. Kojarzona głównie z Internetem technologia światłowodowa umożliwia bowiem także transfer sygnałów telefonicznych oraz telewizyjnych. Warto wspomnieć, że znajduje ona również zastosowanie w przypadku systemów zabezpieczających, m.in. wykonywanych przez nas systemów alarmowych w Opolu.

TECHNOLOGIE ŚWIATŁOWODOWE 3

Łącza światłowodowe działają w oparciu o technologię światła elektroluminescencyjnego. Dioda LED lub laser diodowy wydzielają falę światła, która stanowi nośnik danych, umożliwiający ich transfer nawet z prędkością do kilku terabitów na sekundę (Tb/s). Wysoka przepustowość, niezawodność i stabilność tego rozwiązania sprawiają, że technologia FTTH (Fiber To The Home – dostęp do sieci za pomocą światłowodu w mieszkaniu/domu) staje się coraz bardziej popularna. Jej zalety, a przede wszystkim szybkość pobierania i przesyłania danych, doceniają zarówno miłośnicy gier komputerowych, jak i użytkownicy, którzy korzystają z jednej domowej sieci.

Z czego składa się światłowód?

Mówiąc ogólnie – światłowód jest przewodem zbudowanym z włókna szklanego oraz tworzyw sztucznych. Jeśli przyjrzymy się jego budowie bardziej szczegółowo – w jego wnętrzu zauważymy cienki rdzeń ze szkła lub tworzywa sztucznego, który przewodzi światło. Rdzeń osłania tzw. płaszcz, który zgodnie z zasadą całkowitego wewnętrznego odbicia –odbija falę światła. Światło odbija się w płaszczu do czasu, aż dotrze do końca przewodu. 

Wszystkie te zabezpieczenia oraz zwykle podziemna lokalizacja przewodów światłowodowych sprawiają, że wykazują one także wysoką odporność na zakłócenia, które mogą spowodować trudne warunki pogodowe – np. w postaci intensywnego wiatru czy opadów śniegu. Stanowi to o ich znacznej przewadze nad tradycyjnymi miedzianym okablowaniem strukturalnym, za pomocą którego również dostarczany jest Internet. 

TECHNOLOGIE ŚWIATŁOWODOWE 1

       Jako specjaliści zajmujący się tego typu instalacjami – dysponujemy stosownymi narzędziami, okablowaniem oraz osprzętem. Zakres ich zastosowania jest znacznie szerszy, dotyczy bowiem np. wszelkich systemów, których działanie opiera się także na dostępie do sieci. Warto wspomnieć, że w naszej ofercie znajduje się również montaż kamer w Opolu

Do zakresu wykonywanych przez nas prac należą:

  • budowa sieci kablowych,
  • budowa i konfiguracja sieci komputerowych,
  • wykonywanie pomiarów,
  • spawanie światłowodów,
  • instalacja szaf kablowych i przełącznic,
  • utrzymanie sieci,
  • prace serwisowe oraz konserwacyjne


          Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty. Naszym klientom zapewniamy fachową i skuteczną instalację światłowodów. Jeśli masz jakieś pytania dotyczące naszych usług – skontaktuj się z nami. Chętnie opowiemy o nich więcej oraz doradzimy w razie potrzeby. Pamiętaj, że światłowody to obecnie najbardziej wydajna technologia dla podłączenia kablowej infrastruktury sieciowej.

Tel. 530 846 461 

Certyfikat z szkolenia:

TECHNOLOGIE ŚWIATŁOWODOWE 5
TECHNOLOGIE ŚWIATŁOWODOWE