Strona główna » TECHNOLOGIE ŚWIATŁOWODOWE

Światłowody, instalacje światłowodowe – Opole

Zajmujemy się projektowaniem, budową oraz konfiguracją instalacji światłowodowych w Opolu oraz pobliskich miejscowościach. Pracujemy dla klientów indywidualnych, przedsiębiorstw oraz dla firm telekomunikacyjnych. Oprócz usług kładzenia i zaciągania światłowodów realizujemy budowy sieci kablowych, komputerowych oraz podłączeń serwerowni. Kojarzona głównie z Internetem technologia światłowodowa umożliwia bowiem także transfer sygnałów telefonicznych oraz telewizyjnych. Warto wspomnieć, że znajduje ona również zastosowanie w przypadku systemów zabezpieczających, m.in. wykonywanych przez nas systemów alarmowych w Opolu.

Łącza światłowodowe działają w oparciu o technologię światła elektroluminescencyjnego. Dioda LED lub laser diodowy wydzielają falę światła, która stanowi nośnik danych, umożliwiający ich transfer nawet z prędkością do kilku terabitów na sekundę (Tb/s). Wysoka przepustowość, niezawodność i stabilność tego rozwiązania sprawiają, że technologia FTTH (Fiber To The Home – dostęp do sieci za pomocą światłowodu w mieszkaniu/domu) staje się coraz bardziej popularna. Jej zalety, a przede wszystkim szybkość pobierania i przesyłania danych, doceniają zarówno miłośnicy gier komputerowych, jak i użytkownicy, którzy korzystają z jednej domowej sieci.

TECHNOLOGIE ŚWIATŁOWODOWE 6

Z czego składa się światłowód?

Mówiąc ogólnie – światłowód jest przewodem zbudowanym z włókna szklanego oraz tworzyw sztucznych. Jeśli przyjrzymy się jego budowie bardziej szczegółowo – w jego wnętrzu zauważymy cienki rdzeń ze szkła lub tworzywa sztucznego, który przewodzi światło. Rdzeń osłania tzw. płaszcz, który zgodnie z zasadą całkowitego wewnętrznego odbicia –odbija falę światła. Światło odbija się w płaszczu do czasu, aż dotrze do końca przewodu. Płaszcz otacza warstwa ochronna, w której skład mogą wchodzić różne elementy, np. kevlarowe nitki wzmacniające oraz powłoki z PVC, dzięki którym rdzeń jest odporny na uszkodzenia mechaniczne – m.in. skręcanie się czy wykrzywianie.

Wszystkie te zabezpieczenia oraz zwykle podziemna lokalizacja przewodów światłowodowych sprawiają, że wykazują one także wysoką odporność na zakłócenia, które mogą spowodować trudne warunki pogodowe – np. w postaci intensywnego wiatru czy opadów śniegu. Stanowi to o ich znacznej przewadze nad tradycyjnymi miedzianym okablowaniem strukturalnym, za pomocą którego również dostarczany jest Internet. Warto dodać, że wszelkie zabezpieczenia spełnią swoje funkcje, a tym samym światłowód będzie działał płynnie, jeśli budowa jego połączeń przebiegnie w sposób fachowy i precyzyjny. Bardzo dużą rolę odgrywa tu etap zakańczania włókna światłowodowego, od którego zależy m.in. skuteczna ochrona światłowodu przed uszkodzeniami oraz zanieczyszczeniami.

Instalacje światłowodowe – Opole

Wykonywane przez nas instalacje światłowodowe w Opolu i okolicach cechują się wysoką jakością i funkcjonalnością. Jako specjaliści zajmujący się tego typu instalacjami –dysponujemy stosownymi narzędziami, okablowaniem oraz osprzętem. Wykonujemy wszelkie niezbędne pomiary oraz projektujemy sieci światłowodowe o różnym stopniu skomplikowania, dzięki którym nasi klienci mogą cieszyć się szerokopasmowym Internetem oraz telewizją wysokiej jakości. Zakres ich zastosowania jest znacznie szerszy, dotyczy bowiem np. wszelkich systemów, których działanie opiera się także na dostępie do sieci. Warto wspomnieć, że w naszej ofercie znajduje się również montaż wideodomofonów w Opolu. Do zakresu wykonywanych przez nas prac należą:

  • projektowanie sieci,
  • budowa sieci kablowych,
  • budowa i konfiguracja sieci komputerowych,
  • wykonywanie pomiarów,
  • spawanie światłowodów,
  • instalacja szaf kablowych i przełącznic,
  • utrzymanie sieci,
  • prace serwisowe oraz konserwacyjne.

Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty. Naszym klientom zapewniamy fachową i skuteczną instalację światłowodów. Przywiązujemy uwagę do wytrzymałości i efektywnej ochrony okablowania oraz rozmieszczamy je tak, aby zminimalizować jego widoczność w pomieszczeniach. Jeśli masz jakieś pytania dotyczące naszych usług – skontaktuj się z nami. Chętnie opowiemy o nich więcej oraz doradzimy w razie potrzeby. Pamiętaj, że światłowody to obecnie najbardziej wydajna technologia dla podłączenia kablowej infrastruktury sieciowej.

Certyfikat z szkolenia:

TECHNOLOGIE ŚWIATŁOWODOWE 5
TECHNOLOGIE ŚWIATŁOWODOWE 3
TECHNOLOGIE ŚWIATŁOWODOWE 2
TECHNOLOGIE ŚWIATŁOWODOWE