Strona główna » Monitoring

Montaż kamer Opole – monitoring

        W ramach naszych usług oferujemy montaż kamer w Opolu i okolicach. Zajmujemy się projektowaniem i wykonywaniem instalacji monitoringu w Opolu, które są przeznaczone dla różnych typów obiektów. Są to zarówno budynki użyteczności publicznej, galerie handlowe, magazyny, biura, jak i domy mieszkalne. System monitoringu wizyjnego w obiekcie minimalizuje ryzyko wystąpienia niepożądanych sytuacji, m.in. ryzyko kradzieży. Monitoring jest jednym z podstawowych środków do zabezpieczenia technicznego obiektów. Służy przede wszystkim do ochrony budynków i przebywających w nich osób oraz stanowi świetne uzupełnienie oferowanych przez nas systemów alarmowych w Opolu.

        Kamery, które montujemy w ramach usługi monitoringu, różnią się parametrami – m.in. rozdzielczością, która determinuje jakość obrazu. Zapewniamy m.in. najbardziej nowoczesny sprzęt firmy HIKVISION, który pracuje w technologii ColorVu. Dzięki temu przetwarza kolorowy obraz przez całą dobę. Na wysokim poziomie i z taką samą dokładnością rejestruje jego szczegóły zarówno w dzień, jak i w nocy – gdy warunki są mniej sprzyjające. W ten sposób zwiększa szansę na identyfikację intruza nawet przy mniejszej widoczności. Kamery  tego typu wyposażone są m.in. w specjalne obiektywy z powłoką antyrefleksyjną i szkłem optycznym o minimalnej dyspersji – dzięki temu minimalizują rozbłyski i załamania światła.

Monitoring, montaż monitoringu – Opole

Zajmujemy się fachowym montażem monitoringu w Opolu i pobliskich miejscowościach. Naszym klientom oferujemy różne rodzaje systemów telewizji przemysłowej – dzięki czemu z łatwością dopasujesz je do swoich potrzeb oraz możliwości finansowych. Jeśli jesteś pracodawcą – możesz skorzystać z tego rozwiązania zarówno w celu zapewnienia bezpieczeństwa pracownikom oraz ochrony firmowego mienia, jak i np. aby kontrolować jakość procesów produkcyjnych.  Tego typu zastosowanie systemów wizyjnych jest znane w wielu gałęziach przemysłu.

     Wykonujemy montaż kamer przemysłowych w Opolu  – zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz budynków. Oferowany przez nas sprzęt spełnia wszystkie funkcje związane ze swoją specyfiką. Oznacza to, że kamery zewnętrzne mają m.in. funkcje DNR, dzięki którym usuwają ewentualną ziarnistość obrazu oraz obudowy odporne na warunki atmosferyczne. W sytuacji, gdy niemożliwy jest montaż kamer na odpowiedniej, znacznej wysokości – polecamy kamery wandaloodporne

W ofercie posiadamy następujące systemy monitoringu:

 • systemy TurboHD, HD-TVI – oparte o analogowy system transmisji danych, które umożliwiają przesyłanie sygnału wideo o wysokiej rozdzielczości nawet na odległość 500 m – bez konieczności stosowania wzmacniaczy zasięgu transmisji sygnału (tzw. repeaterów);
 • systemy cyfrowe IP – czyli telewizję przemysłową w nowoczesnym wydaniu, wykorzystującą protokół internetowy; systemy te są przeznaczone przede wszystkim do instalacji, które wymagają wysokich parametrów nagrywania oraz jak najlepszej jakości obraz

Skuteczny monitoring domu – Opole

       Monitoring Twojego domu możemy zintegrować z innymi systemami zabezpieczeń, np. oferowanymi przez nas również SSWiN czy systemem kontroli dostępu w Opolu. Systemy wizyjne to cały wachlarz korzyści. Dlaczego?

 • zmniejszają liczbę przestępstw w miejscu monitorowanym,
 • zmniejszają koszty ubezpieczenia budynku,
 • zwiększają wydajność pracy w przypadku ich instalacji w zakładach pracy,
 • umożliwiają identyfikację osób lub obiektów niepożądanych,
 • pomagają w utrzymaniu dyscypliny – w zakładzie pracy, w szkole,
 • umożliwiają kontrolę czasu pracy dzięki funkcji nagrywania i archiwizowania obrazu z kamer.

Kamery Opole – duży wybór, pełen zakres usług

        Oprócz wspomnianej wcześniej rozdzielczości – kamery różnią się również kształtem. Wpływa on m.in. na zakres pola widzenia. Kamery tubowe (typu bullet) charakteryzują się obudową cylindryczną – obiektyw znajduje się na jednym z jej końców. Są statyczne – pracują ustawione w określonym kierunku, dlatego znajdują zastosowanie głównie na otwartych przestrzeniach, gdzie gwarantują widoczność obejmującą dalsze odległości. Kamery w kształcie półkola to kamery kopułkowe (typu dome) – które zwykle montujemy wewnątrz pomieszczeń, pod sufitem.

Kamery PTZ wyposażone są aż w 3 funkcje sterowania zakresem pola widzenia: obrotu (pan), nachylenia (tilt) oraz przybliżenia (zoom). Są wykorzystywane m.in. do śledzenia obiektów oraz stałej weryfikacji obrazu. W naszej ofercie znajdziesz kamery statyczne, obrotowe oraz ruchome w pionie i poziomie. Chętnie doradzimy Ci w ich wyborze. Warto wspomnieć, że kamery pracujące w technologii IP służą również do tzw. fotorejestracji czasu pracy. W naszej ofercie znajduje się też system rejestracji czasu pracowników w Opolu oparty m.in. o terminal i specjalistyczne oprogramowanie. To nowoczesne rozwiązanie umożliwia rozliczanie czasu pracy w prosty i szybki sposób. 

Pamiętaj, że realizujemy kompleksowe usługi w ramach monitoringu wizyjnego, na które składają się:

 • dokonanie wizji lokalnej obiektu, który ma zostać objęty systemem dozoru,
 • projekt systemu monitoringu wizyjnego, w tym określenie rodzaju, liczby kamer i ich rozmieszczenia,
 • wykonanie kosztorysu inwestycji,
 • zakup urządzeń niezbędnych do instalacji,
 • wykonanie systemu monitoringu wizyjnego w obiekcie,
 • sprawdzenie poprawności jego działania, serwis i konserwacja systemu,
 • modernizacja oraz rozbudowa istniejących systemów.

 

         Każdy plan całego systemu zabezpieczeń przygotowujemy bardzo szczegółowo – po dokonaniu dokładnej analizy potrzeb i możliwości klienta oraz specyfiki obiektu. Wiemy, że dopasowanie właściwego systemu monitoringu może być nie lada wyzwaniem – dlatego możesz liczyć na naszą pomoc. Zachęcamy Cię do skorzystania z naszych usług montażu kamer w Opolu i okolicach. W celu uzyskania szczegółowych informacji, prosimy o wypełnienie formularza kontaktowego znajdującego się w zakładce: Kontakt. Zapraszamy również do kontaktu telefonicznego – chętnie odpowiemy na wszelkie pytania.