Systemix.net.pl

Strona główna » Domofony

Montaż domofonów – Opole

Nasza oferta różnego typu systemów bezpieczeństwa zawiera profesjonalny montaż domofonów w Opolu. Są one obecne na rynku już od wielu lat, dlatego producenci opierają ich działanie zarówno o tradycyjne, jak i nowoczesne technologie, oferując przy tym bardzo szeroki wybór urządzeń. Dzięki temu każdy klient może dopasować sprzęt do swoich oczekiwań oraz możliwości, w tym zasobności portfela. Domofony to urządzenia, dzięki którym możesz łatwo i sprawnie zarządzać dostępem do budynku. Podobnie jak oferowane przez nas systemy kontroli dostępu w Opolu, sterujące wejściem do określonych stref chronionych, montujemy domofony rozmaitego typu, różniące się funkcjonalnością.

Domofony przewodowe to urządzenia analogowe, zbudowane z unifonu (słuchawki) oraz kasety zewnętrznej (bramofonu), montowanej zwykle przy furtce czy bramie. Umożliwiają komunikację za pomocą kabla. Jest ona jednak narażona na zakłócenia, związane z warunkami zewnętrznymi (np. silnym wiatrem). Domofony bezprzewodowe zamiast okablowania – do komunikacji wykorzystują fale radiowe. Są droższą alternatywą od swoich poprzedników, jednak stanowią bardziej wskazane rozwiązanie np. w budynkach wielopoziomowych, gdzie montaż instalacji kablowej byłby utrudniony. Ponadto cechuje je duży zasięg działania i możliwość otwierania drzwi lub bram z dowolnego miejsca w domu. Wyróżnia je zatem wygoda użytkowania, która dla znacznej grupy klientów stanowi jedno z głównych kryteriów wyboru.

Jakie domofony znajdują się w naszej ofercie?

Oferujemy różnorodny wybór systemów domofonowych: analogowych, cyfrowych oraz cyfrowo-analogowych, w których unifon analogowy występuje w połączeniu z bramofonem cyfrowym.  Wykonujemy montaż rozmaitych domofonów w Opolu i okolicach. Instalujemy sprzęt polskich i zagranicznych firm – takich, jak: ACO, URMET, CYFRAL, COMMAX, KENWEI, VIDOS. Domofony cyfrowe od polskiego producenta ACO cechują się przede wszystkim innowacyjnością, która znajduje zastosowanie zarówno w budownictwie wielomieszkaniowym, jak i w domach o zabudowie bliźniaczej oraz jednorodzinnych. Z myślą o tych ostatnich firma stworzyła najbardziej zaawansowaną pod względem technologii linię COMO PRO, którą wyróżnia m.in. bardzo duży zasięg, dzięki któremu komunikacja z odbiornikiem może odbywać się nawet z odległości 1 km.

W naszej ofercie znajdują się zarówno centrale w wersji audio, jak i wideo różnych marek – warto wspomnieć, że zajmujemy się również montażem wideodomofonów w Opolu i okolicach. Znajdują one zastosowanie przede wszystkim w domach położonych w znacznej odległości od bramy czy furtki. Montujemy również domofony innej polskiej marki – CYFRAL, której urządzenia cieszą się dużym zainteresowaniem przedsiębiorstw budowlanych, spółdzielni i wspólnot mieszkaniowych, właścicieli i zarządców obiektów użyteczności publicznej. Unifony w systemach analogowych tego producenta m.in. uniemożliwiają ewentualne podsłuchiwanie rozmowy przez użytkowników, którzy nie zostali wywołani z centrali.

Nasza oferta zawiera również urządzenia polskiej firmy VIDOS, które wyróżniają się bardzo nowoczesnym designem. Producent wprowadza kolejne innowacje i nowe modele urządzeń mając przede wszystkim na uwadze opinie swoich klientów. Oferujemy również domofony koreańskiego koncernu COMMAX, który istnieje w branży już od 1968 roku i z każdym kolejnym rokiem swojej działalności dostarcza użytkownikom około 30 nowych produktów. Domofony cyfrowe tej marki wyposażone są m.in. w funkcję głośnomówiącą Hand Free Call, identyfikację dzwoniącego czy sygnalizację nieobecności.

Montaż domofonów Opole – zakres naszych usług

W ramach montażu domofonów w Opolu i okolicach wykonujemy wszelkie prace, które mają na celu zapewnienie sprawnej eksploatacji tych systemów. Realizujemy zlecenia klientów indywidualnych, firm oraz spółdzielni i wspólnot mieszkaniowych. Decyzję o założeniu domofonu najlepiej podjąć już w trakcie budowy obiektu – znacznie poszerza to bowiem wachlarz możliwości wyboru rodzaju instalacji. Montujemy domofony zarówno w dopiero budowanych, jak i już istniejących obiektach. Zapewniamy skuteczny i estetyczny montaż systemów nadtynkowych i podtynkowych. W zależności od rodzaju urządzeń i potrzeb klientów – integrujemy je z innymi systemami zabezpieczającymi, m.in. systemami alarmowymi w Opolu i okolicznych miejscowościach. W zakres naszych usług wchodzą:

  • konserwacja instalacji domofonowych w blokach mieszkalnych i budownictwie jednorodzinnym;
  • naprawa uszkodzonych domofonów (słuchawki domofonowe w blokach mieszkalnych, instalacje domofonowe w kamienicach i domach jednorodzinnych);
  • projektowanie i montaż kompletnych instalacji domofonowych;
  • montaż, konserwacja i naprawa okuć drzwi i wkładek bębenkowych;
  • sprzedaż kompletnych zestawów domofonowych oraz elementów domofonu (bramofony, centrale domofonowe (kasety elektroniki), szeroki wybór unifonów, kabli, elektrozaczepów).

Podobnie jak w przypadku naszych pozostałych usług – przed ich realizacją dokładnie analizujemy oczekiwania klientów oraz specyfikę budynków, w tym charakter i rodzaj zabudowy. Pomagamy w wyborze odpowiednich typów domofonów i poza montażem zapewniamy ich konserwację oraz serwis. Skorzystaj z naszej oferty i zapewnij sobie bezpieczeństwo, na jakie zasługujesz. Jeśli masz pytania – zapraszamy do kontaktu. Z przyjemnością porozmawiamy, a także przedstawimy ofertę bardziej szczegółowo.

Przykładowe zdjęcia naszych prac: