...

Systemix.net.pl

Na jakiej zasadzie działa automatyka do bram?

Brama wjazdowa

Bramy są nieodłącznym elementem ogrodzeń, a także wyposażeniem garaży oraz wjazdów do różnych budynków użytkowych. Ponieważ ich obsługa może być uciążliwa, zwykle dla zwiększenia funkcjonalności i komfortu stosuje się sterowaną pilotem radiowym automatykę do bram. W Opolu szeroki wybór urządzeń z tego obszaru można znaleźć w ofercie firmy Systemix, specjalizującej się w systemach bezpieczeństwa i automatyce budynkowej. Przekonajmy się, jakie rozwiązania pozwolą na wygodne korzystanie z bram wjazdowych i garażowych.

Napędy do bram wjazdowych

Napędy do bram wjazdowych występują w dwóch głównych wariantach – dopasowanych do konstrukcji bram rozwieranych oraz przesuwnych. W pierwszym przypadku mechanizm wykorzystuje siłowniki elektryczne połączone z jednej strony ze skrzydłem, a z drugiej ze słupkami ogrodzeniowymi i modułami sterującymi, a ich działanie polega na pociąganiu lub odpychani skrzydeł w miarę wydłużenia, lub skracania siłownika. W drugim przypadku za ruch skrzydła odpowiedzialny jest silnik elektryczny napędzający koło zębate, którego obroty powodują przemieszczenie zębatki mającej postać długiej listwy złączonej ze strukturą skrzydła. Zmiana kierunku obrotów umożliwia zamykanie lub otwieranie bramy przesuwającej się na rolkach po umieszczonej wzdłuż ogrodzenia prowadnicy.

Napędy bram garażowych

W bramach garażowych najczęściej stosuje się napęd montowany w górnej części stelażu, który składa się z silnika elektrycznego i poruszającego się po specjalnej szynie wózka połączonego cięgnami ze skrzydłem. Jego ruch następuje za sprawą przekładni łańcuchowej. Systemy tego rodzaju obsługują m.in. bramy segmentowe czy uchylne. W przypadku bram rozwieranych używa się rozwiązań funkcjonujących analogicznie jak przy dwuskrzydłowych bramach posesyjnych.

Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.