Systemix.net.pl

Zarządzanie personelem w przedsiębiorstwach, które zatrudniają większą liczbę pracowników, może przysparzać pewnych trudności, o ile nie zostanie oparte o odpowiednie rozwiązania informatyczne. Obszarem, gdzie okazują się one przydatne, jest rejestrowanie czasu pracy. Wymaga to jednak nie tylko zastosowania sprawdzonego oprogramowania, ale także budowy infrastruktury w postaci dobrze zaprojektowanego systemu kontroli dostępu. W Opolu projektowaniem i wykonawstwem instalacji tego rodzaju zajmuje się firma SYSTEMIX. Przekonajmy się, co można dzięki nim zyskać.

Czym są systemy rejestracji czasu pracy?

Systemy rejestracji czasu pracy są niezastąpione wszędzie tam, gdzie podstawą rozliczeń z pracownikami jest czas spędzany przez nich na realizacji powierzonych przez pracodawcę zadań. Za sprawą wykorzystania odpowiednich kontrolerów i czujników zbliżeniowych, a także central połączonych z nimi w funkcjonalnie rozmieszczoną sieć firma może uzyskać szczegółowe dane na temat zatrudnionych oraz na tej podstawie weryfikować frekwencję i spóźnienia, określać ilość nadgodzin, wcześniejszych wyjść, a także pracy nocnej.

Co można zyskać, korzystając z systemów rejestracji czasu pracy?

System rejestracji czasu pracy daje możliwość rzetelnego naliczania wynagrodzenia oraz uniknięcia wydatków, związanych z tradycyjnymi metodami sprawdzania poziomu absencji. Plusem takiego rozwiązania okaże się obniżenie kosztów obsługi kadrowej, a także poprawa dyscypliny pracy. Informacje pochodzące z systemu będą bardziej wiarygodne niż w przypadku polegania na innych sposobach organizacji działania firmy. Problemami związanymi z wdrożeniem elektronicznej rejestracji czasu pracy będzie uzależnienie jego działania od dostarczania zasilania oraz prawidłowego funkcjonowania infrastruktury.