...

Systemix.net.pl

Jak wybrać bezpieczną i komfortową automatykę do bram?

automatyczny system bram

Korzystanie z nieruchomości będzie znacznie łatwiejsze, jeżeli właściciel zdecyduje się na wyposażenie jej w kilka podstawowych udogodnień. Jednym z rozwiązań, które może okazać się szczególnie użyteczne będzie nowoczesna automatyka do bram. W Opolu montażem akcesoriów podnoszących funkcjonalność bram garażowych oraz posesyjnych zajmuje się firma Systemix. Przekonajmy się, jakie są systemy pozwalające na zautomatyzowaną obsługę bram i sprawdźmy, na co warto zwrócić uwagę, wybierając określony rodzaj otwierania.

Jakie są rodzaje automatyki do bram?

Systemy automatyki do bram mogą być dostosowane do obsługi bram garażowych oraz posesyjnych. W pierwszym przypadku mamy przede wszystkim do czynienia z urządzeniami montowanymi na stelażach wewnętrznych unoszących skrzydła, które są przeznaczone do bram uchylnych lub segmentowych. Składają się one z napędu wyposażonego w silnik elektryczny i umieszczonego na szynie wózka, który z zastosowaniem cięgien łączy się ze skrzydłem. Przemieszczany za sprawą specjalnego łańcucha popycha on lub pociąga elementy bramy, powodując jej otwarcie bądź zamknięcie. W przypadku bram posesyjnych rozwiązanie musi być dopasowane do typu skrzydła. W bramach rozwieranych korzysta się z siłowników elektrycznych, a w bramach przesuwnych z zębatki łączonej ze skrzydłem. Jest ono przemieszczane za sprawą silnika elektrycznego napędzającego koło zębate współpracujące z uzębioną listwą.

Co jest ważne przypadku automatyki do bram?

Każdy system automatyki do bram jest wyposażony w możliwość obsługi za pomocą przycisku lub pilota radiowego. W zestawie jest również fotokomórka, która wykrywa czy w bramie lub bezpośrednio przed nią nie znajduje się człowiek, zwierzę bądź pojazd, a także czujnik, który blokuje ruch skrzydła w razie natrafienia na opór.

Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.