Zapewnienie bezpieczeństwa domownikom oraz właściwa ochrona zgromadzonego mienia ruchomego i nieruchomego nie jest łatwa, a stosowane najczęściej rozwiązania w postaci klasycznych systemów alarmowych nie w każdych warunkach okażą się równie efektywne. Znakomitym uzupełnieniem zwiększającym możliwości takich instalacji będzie monitoring domu, który można zamontować zarówno w poszczególnych pomieszczeniach, jak i w otoczeniu budynku. Przekonaj się, co można dzięki temu zyskać i sprawdź, jak należy przygotować się do założenia kamer.
Co warto wiedzieć o monitoringu?
Monitoring składa się z kamer montowanych w odpowiednio wybranych miejscach oraz z urządzenia rejestrującego obraz, a także zapewniającego podgląd z wszystkich punktów w czasie rzeczywistym. W zależności od potrzeb można zdecydować się na kamery stałe, obejmujące niezmieniające się pole widzenia albo ruchome, oferujące rozmaite funkcje – obrót w pionie, poziomie, a także możliwość wykonywania zbliżeń. Użyty sprzęt jest dostosowany do działania nawet przy niewielkim oświetleniu, a często może również udostępniać rejestrowane wideo i dźwięk przez internet. Dzięki systemom tego rodzaju można nie tylko od razu sprawdzić, co się dzieje w wybranych pomieszczeniach, ale także zebrać materiał dowodowy.
Co jest ważne przy projektowaniu systemu?
Decydując się na monitoring w Opolu, należy określić, jaka przestrzeń ma być nadzorowana oraz do czego będzie służył zapis z kamer. W przypadku domów może on być przesyłany do agencji ochrony zabezpieczających dany budynek, a także zapisywany na serwerach lub odpowiednio ukrytych twardych dyskach. Równie ważne będzie zaplanowanie typu i rozmieszczenia kamer oraz ich głównych parametrów, jeżeli chodzi o m.in. rozdzielczość czy minimalny poziom wymaganego oświetlenia.