Strona główna » Rejestracja czasu pracy pracowników

Rejestracja czasu pracy pracowników – Opole

W naszej ofercie znajdują się urządzenia do elektronicznej rejestracji czasu pracy pracowników w Opolu oraz okolicach. Jest to rozwiązanie, które ułatwia działalność każdej firmie, w której podstawę do rozliczania pracowników stanowi czas pracy. Naszym klientom proponujemy rozwiązanie autorstwa polskiego producenta elektronicznych systemów zabezpieczeń – marki ROGER. Jest to firma, która istnieje na rynku od 1991 roku, a jej produkty zyskały uznanie zarówno w Polsce, jak i na rynku międzynarodowym. Jednym z priorytetów przedsiębiorstwa jest produkcja urządzeń, które cechują się niezawodnością oraz wysokim poziomem funkcjonalności i stylistyki. Producent stawia na ustawiczne doskonalenie procesów produkcyjnych oraz korzysta wyłącznie z komponentów od renomowanych dostawców.

To wszystko sprawia, że jako firma, które oferuje różnego rodzaju systemy zabezpieczeń, w tym  montaż kamer przemysłowych w Opolu, mamy zaufanie do urządzeń tej marki i polecamy ją naszym klientom. Elektroniczny system rejestracji czasu pracy (RPC) od tego producenta umożliwia zarówno rozliczanie pracowników, jak i bieżące monitorowanie ich obecności w miejscu pracy. Ponadto rejestruje wszelkie zdarzenia, które wiążą się z pobytem w pracy lub opuszczeniem miejsca pracy – wejście i wyjście, przerwę śniadaniową, wyjście służbowe, wyjście prywatne. Co więcej, pozwala również na rozliczanie czasu pracy zdalnej, zarządzanie wnioskami urlopowymi czy generowanie własnych rodzajów nadgodzin.

Jak zbudowany jest system rejestracji czasu pracy pracowników?

System RCP firmy ROGER złożony jest z terminala do rejestracji czasu pracy (tzw. terminal RCP) oraz oprogramowania o nazwie RCP Master 4 – służącego do analizy i raportowania czasu pracy. Do programu dołączona jest też aplikacja webowa RCP Master 4, dzięki której pracownicy mogą korzystać z wybranych funkcji systemu za pomocą przeglądarki internetowej. Mogą też w ten sposób składać wnioski urlopowe, sprawdzać na bieżąco liczbę przepracowanych godzin oraz rejestrować pracę zdalną. Dostęp do systemu z poziomu przeglądarki mają również przełożeni – którzy w ten sposób są w stanie na bieżąco monitorować sprawy kadrowe swoich pracowników.

Oprogramowanie RCPM 4 umożliwia bardzo dokładne obliczanie czasu pracy z uwzględnieniem nadgodzin, pracy w godzinach nocnych, spóźnień, wcześniejszych wyjść, zwolnień lekarskich oraz urlopów. Sprawdza się w każdym systemie pracy – nie tylko jednozmianowym. Jest bardzo czytelne i charakteryzuje się menu przyjaznym dla użytkownika. Pozwala na elastyczne zarządzanie czasem pracy – pracownicy mogą na bieżąco dokonywać modyfikacji w swoich grafikach. Dzięki temu ich korekty w związku z wszelkimi nieobecnościami, zamianami czy odpracowywaniem godzin – są łatwe i szybkie do wprowadzenia.

Jak działa system rejestracji czasu pracy pracowników?

Podstawę działania systemu stanowią logowania pracowników do terminali RCP – za każdym razem, gdy rozpoczynają i kończą pracę. Służą do tego indywidualne identyfikatory – np. kody PIN czy karty magnetyczne. Pracownicy mogą też rejestrować swój czas pracy za pomocą przeglądarki internetowej (aplikacja RCPM 4 Web).  Oprogramowanie RCPM 4 rejestruje każde takie zdarzenie, przetwarza je zgodnie z ustalonym algorytmem oraz sporządza raporty wyników. Producent opracował system RCP w różnych wersjach, biorąc pod uwagę liczbę pracowników oraz liczbę stanowisk. Możesz wybrać wariant dla 25, 50, 100, 250, 500, 1000 i 2000 pracowników oraz wersję dla jednego albo dla wielu stanowisk roboczych.

Warto dodać, że system rejestracji czasu pracy pracowników w Opolu, który oferujemy, może działać w sposób autonomiczny lub jako część systemu Access Control, nazywanego kontrolą dostępu. W takiej sytuacji może pobierać z niego dane o rejestracji każdego pracownika. Oferowane przez nas rozwiązanie od marki ROGER jest ogromnym wsparciem dla każdego działu księgowo-kadrowego. Oprogramowanie RCPM 4 zapewnia możliwość eksportu danych do programów kadrowo-płacowych, co jeszcze bardziej usprawnia rozliczanie czasu pracy pracowników.

Co jest potrzebne do uruchomienia systemu rejestracji czasu pracy pracowników RCPM 4?

Jeśli chcesz wdrożyć oferowane przez nas rozwiązanie – potrzebujesz licencji na oprogramowanie ROGER. Oprócz klucza licencji, który otrzymasz przy jej zakupie, do uruchomienia programu niezbędny jest także klucz sprzętowy (zakupisz go osobno). Wymaga on podłączenia do komputera, na którym jest zainstalowana usługa serwera licencji. Systemy operacyjne, na których możliwe jest użytkowanie oprogramowania, to: Windows Vista (x86, x64) z dodatkiem Service Pack 2, Windows 7 (x86, x64), ponadto Windows 8 (x86, x64) i Windows 10.

Zapraszamy do skorzystania z oferowanego przez nas systemu rejestracji czasu pracy pracowników w Opolu. Jeśli masz pytania dotyczące jego szczegółowych funkcji oraz wdrażania – jesteśmy do Twojej dyspozycji. Zdajemy sobie sprawę, że na rynku jest wiele rozwiązań z zakresu RCP i wybór najbardziej korzystnego może stanowić wyzwanie. Czekamy na Twój telefon lub wiadomość za pośrednictwem formularza kontaktowego – chętnie opowiemy więcej na temat naszej oferty.